НасловнаВијестиЕКОЛОШКА ИНСПЕКЦИЈА ПОКРЕЋЕ ПРЕКРШАЈНИ ПОСТУПАК ЗБОГ МАЉЕВЦА

ЕКОЛОШКА ИНСПЕКЦИЈА ПОКРЕЋЕ ПРЕКРШАЈНИ ПОСТУПАК ЗБОГ МАЉЕВЦА

Еколошка инспекција покренуће против Електропривреде Црне Горе прекршајни поступак, јер иста не поштује Елаборат процјене животне средине за депонију Маљевац. Како је саопштено из Министарства екологије, одрживог развоја и развоја сјевера  Електропривреда није обезбједила ваљану заштиту на депонији Маљевац, односно не постоје водена огледала која би спријечавала подизање прашине.

-Због непоштовања мјера из Елабората процјене утицаја на животну средину за депонију Маљевац-одлагања нуспродуката сагорјевања угља из ТЕ „Пљевља“ а које се односе на дизање прашине са активне касете број 3, еколошка инспекција ће поднијети захтјев за покретање прекршајног поступка, наводи се у одговору који је упућен становницима насеља Комини.

Становници Комина већ више дана протестују против понашања Електропривреде када је у питању одржавање депоније Маљевац. Мјештани се свакодневно окупљају код сеоске капеле, тврдећи  да више не могу да подносе загађење ваздуха, воде и земљишта услед прашине која долази са поменуте депоније. У знак протеста мјештани су у капели и током ноћи. Они ће од понедељка радикализовати протесте, односно блокираће и поједине путева.

Тешко је очекивати да ће Електропривреда промјенити свој однос након најновијег поступања еколошке инспекције, јер новчане  казне их неће натјерати на озбиљнији рад. У Електропривреди новац није никад био проблем када је у питању изрицање казни за њиво несавјесно понашање. И у прошлости изрицане су сличне мјере, али се ситуација на терену није мијењала.

РАСАДНИК ПОВРЋА И ЦВИЈЕЋА

ДОО „ЧИСТОЋА“-„ЗЕЛЕНИЛО“

НАЈЉЕПШЕ ЦВИЈЕЋЕ И ВРХУНСКИ РАСАД ПАПРИКЕ, ПАРАДАЈЗА, КРАСТАВЦА И КУПУСА Ф1 ГЕНЕРАЦИЈЕ

НАЈПОВОЉНИЈЕ!!!

УЛ. ДУШАНА ОБРАДОВИЋА, ПРЕКО ПУТА СТАРАЧКОГ ДОМА

Контакт телефон: 067/599-401

Радно вријеме, суботом и радним данима, од 08 до 19 часова