На данашњи дан, прије три године, у више општина у Црној Гори одржани су локални избори. Избори су 23. октобра 2022. године одржани и у Пљевљима, али је садашња локална већина преузела управљање општином, захваљујући опструкцијама Демократске партије социјалиста, тек шест мјесеци касније.
На изборима је тријумфовала коалиција Нове српске демократије и Демократске народне партије, освојивши чак 12 мандата. На челу коалиције налазио се актуелни предсједник Општинског одбора Нове српске демократије Милан Лекић, док се на другој позицији налазио садашњи предсједник Општине Пљевља Дарио Вранеш.
Побједничку листу чинило је десет одборника Нове српске демократије и два одборника ДНП-а.
На другој позицији нашла се коалиција ДПС-а и Бошњачке странке, која је освојила укупно девет одборника. На трећем мјесту, према изборним резултатима, била је листа Демократске Црне Горе, Покрета за Пљевља и Уједињене Црне Горе, са освојених седам мандата. На четвртој и петој позицији нашли су се Покрет Европа сад и коалиција СНП-а и Покрета УРА, са освојена четири и два мандата.
Највећи пад током изборног дана доживјела је листа ДПС-а и Бошњачке странке на челу са Рајком Ковачевићем, јер су од 20 одборника, колико су освојили на изборима 2018. године, изгубили чак 11.
Пад је забиљежила и Демократска Црна Гора, која је освојила четири мандата у односу на седам, колико је имала након избора 2018. године. СНП је изгубио један мандат, док су Покрет за Пљевља и ДНП задржали позиције са по два мандата.
У локални парламент по први пут су ушли кандидати Покрета Европа сад, Уједињене Црне Горе и Покрета УРА.
Свакако највећи добитник била је Нова српска демократија, која је добила десет одборника, док је на изборима 2018. имала свега два.
Данас, након три године од одржаних избора, многи одборнички клубови изгледају другачије него првог дана након конституисања локалне скупштине у априлу 2023. године. До избора 2027. године остало је мање времена него што садашњи мандат траје.