НасловнаВијестиЛитургија пређеосвећених Часних Дарова у манастиру Милешеви

Литургија пређеосвећених Часних Дарова у манастиру Милешеви

Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служио је у среду прве седмице Великог Васкршњег поста, 25. фебруара 2026. године, Свету Литургију пређеосвећених Часних Дарова у параклису Свете Касијане манастира Милешеве. Саслуживали су протојереј-ставрофор Никола Перковић и протођакон Иван Савић. Милешевске монахиње, са игуманијом Аквилином, одговарале су на прозбе и јектеније.

Обраћајући се присутном верном народу, након отпуста, Високопреосвећени је у пастирској беседи између осталог рекао: – Особина је ове Литургије и овога поста, који се зове Велики и Васкршњи, баш због те величине и моћи његове, да покреће најбоље мисли. Изазива, покреће најчистија кретања у души, у срцу, у уму, у разуму човека.

– Прави циљ, од Бога дат, јесте да сарађујемо једни са другима, да волимо једни друге, да потпомажемо једни друге, изграђујемо једни друге, а никако властољубље, да друге потлачимо и да служе нама, нашим промашеним циљевима. Зато се молимо Богу да нам да дух и расположење целомудрености, смирења пред Богом, трпљења и послушности, све оно што је у Јеванђељу садржано као наш пут дат од Бога.

– Када паднемо ако погледамо к Њему Он нас подиже и оспособљава да наставимо даље за Њиме, и то чинимо сада. Очигледно, започели смо добро, и више и јаче него што је наш обичај, и Бог ће дати да буде наставак још јачи и још успешнији, рекао је Митрополит Атанасије пожелевши свима да нас Бог и даље оснажује.

Prodaja kuće

ПРОДАЈЕ СЕ КУЋА НА БАКРЕЊАЧАМА

На продају кућа површине 144 м² стамбеног простора, са подрумом од 45 м², помоћним објектима и 10.000 м² (1 хектар) земљишта. ✅ Мирна локација – идеална за породични живот или одмор ✅ Уредни папири, власник 1/1 ✅ Помоћни објекти укључени у цијену 💰 Цијена: 90.000 € (по договору) 📍 Локација: Бакрењаче 📞 За више информација позвати на број: +382 68 843 648

Кућа на продају