И ове недјеље, осму по Духовима, пљеваљске цркве и храмови били су препуни вјерника. Посебно је занимљива ситуација у манастиру Света Тројица, гдје један број вјерника током служења Свете литургије борави испред манастирске цркве.
Испред манастира највише је родитеља са дјецом. Док они прате богослужење,дјеца се играју у манастирској порти.
Јутрос су сви који су присуствовали богослужењу у овој древној српској светињи имали прилику да чују и поуке које је у својој бесједи упутио игуман Зосима. Поред бројних мисли, могла се чути и она да у људима треба уочавати лоше особине, али да не треба говорити лоше о људима, већ да се треба молити како би из њих ишчезло све оно што је лоше.
Као и претходних недјеља, боравак у манастиру завршен је послужењем за све вјернике, које је приредило монашко братство.


