ВРАНЕШ: У ОВОЈ ГОДИНИ 21 ЗГРАДА ДОБИЈА НОВУ ТЕРМОФАСАДУ

0
222

У овој години у нашој Општини 21 зграда ће добити нову термофасаду. 9 зграда ће фасаду добити директим инвестирањем Општине (90% Општина и 10% станари солидарно, вриједност радова 1 014 499 евра без ПДВ-а) а 12 зграда аранжманом Општине и Еко фонда (85% еко фонд и 15 солидарно станари, вриједност радова око 780 000 без ПДВ-а).

Уговори са извођачима су потписани, радове на највећем броју зграда ће изводити пљеваљска грађевинска фирма „Техноградња” и грађевинска група АД Рудника Угља Пљевља.

Ово је највећа до сада инвестиција Општине Пљевља у енергетску ефикасност, добили смо квалитетне извођаче и сигуран сам да ће радови бити завршени квалитетно и у рекордном року. Завршетком 21 фасаде град ће добити естетски потпуно ново лице, грађани ће имати термоенергетски ефикасније станове, уштеду новца за гријање а што је најважније степен загађења ће бити неупоредиво мањи, изјавио је за ПВСвитање предсједник Општине Пљевља др Дарио Вранеш.

ОДГОВОРИ

Унеси коментар!
Please enter your name here