У знак сјећања на јуначку смрт Вукомана Вула Тешовића у реону карауле Кошаре, прије 26 година, предсједник Општине Пљевља др Дарио Вранеш положио је вијенац у улици која носи име по овом младом Пљевљаку. Вранеш је вијенац положио испред табле са именом Тешовића, поручивши да је обавеза садашњих, али и будућих представника локалне управе да показују поштовање према људима који су положили живот за слободу.
— Обавеза нам је да чувамо успомену на јуначки подвиг Вукомана Вула Тешовића, али и свих других суграђана који су живот изгубили бранећи Отаџбину. На примјеру Предрага Леовца, Вукомана Тешовића, Божа Џувера и многих других младих људи, који су показали поштовање и љубав према свом народу и који су имали храбрости да испоштују дату војничку ријеч и заклетву, морамо васпитавати нашу дјецу. Док будемо слиједили њихове примјере, постајаћемо као народ и живјећемо животима достојним човјеку — закључио је Вранеш.
Вукоман Вуле Тешовић је рођен 16. новембра 1977. године у Пљевљима. Погинуо је 11. маја 1999. године у нападу НАТО авијације у реону карауле Кошаре. У том моменту налазио се на редовном одслужењу војног рока у редовима Војске Југославије. Током борби на поменутом правцу, Тешовић се посебно истакао током борби на положају Гурт Нул, гдје је са двојицом сабораца више сати успио да задржи нападе далеко бројнијих албанских терориста.
Постхумно је одликован Орденом за заслуге у областима одбране и безбједности првог степена.
