У оквиру своје посјете Југозападној Србији Предсједник Републике Србије Александар Вучић посјетио је у уторак 11. августа 2026. године манастир Дубницу у Божетићима код Нове Вароши.
Уваженог госта у манастирској порти дочекао је Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије са сарадницима. Он је госта упознао са историјатом ове древне српске светиње подсјетивши притом на наше славне претке Патријарха српског Гаврила Рајића-Рашковића који је обновио манастир и Патријарха Арсенија (Чарнојевића), који је боравио у манастиру последњу зиму пред Велику сеобу.
Након обиласка манастирског храма Свете Тројице, у знак сјећања на ову посјету, Митрополит Атанасије је Председнику на благослов уручио икону Светог Саве Српског.


