НасловнаВијестиДАНАС ИЗ ДИМЊАКА ТЕРМОЕЛЕКТРАНЕ ИЗЛАЗИО ГУСТ БИЈЕЛИ ДИМ?

ДАНАС ИЗ ДИМЊАКА ТЕРМОЕЛЕКТРАНЕ ИЗЛАЗИО ГУСТ БИЈЕЛИ ДИМ?

Да се из дана у дан мијења изглед дима који излази из димњака пљеваљске Термоелектране, могло се примијетити током јучерашњег и данашњег дана.

Током данашњег дана из димњака се могао видјети густ бијели облак, што поједини грађани повезују са радом постројења за одсумпоравање. Током јучерашњег дана такав бијели облак није био примјетан, што је код дијела јавности поново отворило питање да ли је постројење за одсумпоравање радило.

Ипак, сама боја дима није довољна да се са сигурношћу утврди да ли постројење за одсумпоравање ради, јер на изглед излаза из димњака могу утицати и други фактори.

С правом се, међутим, поставља питање транспарентности рада постројења и контроле емисија. Грађане Пљеваља интересује ко и под којим условима одлучује о раду постројења за одсумпоравање, као и да ли се у сваком тренутку поштују прописане вриједности емисија штетних материја у ваздух.

Одговор на ова питања могао би се добити увидом у податке о раду постројења и мјерењима емисија за јучерашњи и данашњи дан.

Prodaja kuće

ПРОДАЈЕ СЕ КУЋА НА БАКРЕЊАЧАМА

На продају кућа површине 144 м² стамбеног простора, са подрумом од 45 м², помоћним објектима и 10.000 м² (1 хектар) земљишта. ✅ Мирна локација – идеална за породични живот или одмор ✅ Уредни папири, власник 1/1 ✅ Помоћни објекти укључени у цијену 💰 Цијена: 90.000 € (по договору) 📍 Локација: Бакрењаче 📞 За више информација позвати на број: +382 68 843 648

Кућа на продају