Предсједник Oпштине Пљевља др Дарио Вранеш одржао је данас радни састанак са директором Завода за хитну медицинску помоћ Црне Горе, др Вуком Никовићем. Тема данашњег састанка била је адаптација просторија и стварање бољих услова за рад јединице Завода за хитну медицинску помоћ у Пљевљима. Капиталним буџетом Министарства здравља су опредијељена средства за грађевинске радове.
-Данас сам обавио радни састанак са предсједником Општине Пљевља, др Вранешом. Привилегован сам јер по први пут имамо ситуацију да је предсједник Општине Пљевља, прво као колега, затим као одговорни грађанин, а онда и предсједник Општине заинтересован да локална самоуправа на адекватан начин буде партнер Заводу за хитну медицинску помоћ Црне Горе. Завод на нивоу државе има 23 јединице које су нажалост запуштене. До сада није било слуха нити адекватног реаговања институција којима смо се обраћали, тако да је ово права прилика да се учини нешто за опште добро, односно за грађане Пљеваља. Комплетно руководство Завода ради веома одговоран и стресан посао. Стање људства је тренутно задовољавајуће, имамо четири доктора, што није довољно, али морамо направити амбијенталне услове у којима ће они тежити да остају, а не да имамо тренд одласка љекара са сјевера Црне Горе. Надам се да будућим генерацијама остављамо нешто што је врло корисно, односно базу како треба стварати и радити, саопштио је др Никовић. Данашњи сусрет је примјер какав однос треба да имају локалне управе и Завод за ХМПЦГ. Хвала колеги и предсједнику Општине на позиву.
Предсједник Општине се захвалио директору Завода и исказао спремност локалне самоуправе да подржи један овакав пројекат којим ће се створити адекватни услови за рад љекара јединице Завода за хитну медицинску помоћ у Пљевљима.
„Првенствено желим да се захвалим колеги Никовићу, директору Завода за хитну медицинску помоћ Црне Горе. Јединица хитне помоћи у Пљевљима је од изузетне важности за нашу Општину и наше грађане. Површина територије општине Пљевља је изузетно велика, па је због удаљености појединих села од града чак и по 50-60 км, рад хитне помоћи додатно отежан. Част ми је што је доктор Никовић посјетио Пљевља и што се коначно успоставила добра сарадња локалне самоуправе и државних институција. Јединица ХМП у Пљевљима годишње обави неколико хиљада прегледа и преко хиљаду интервенција на терену. У општини послује неколико великих компанија, велики број дрвопрерађивача, два рудника, тако да рад у једниници ХМП у Пљевљима у односу на друге општине има своје специфичности у смислу сталне приправности једне екипе. Због тога смо мишљења да број особља запосленог у ХПМ Пљевља формацијски треба повећати што значи да у једној смјени раде два љекара како би избјегли досадашње ситуације да одласком љекара на терен, ХМП остаје по неколико сати без љекара. Мислим да је то императив у овом моменту. Радни састанак ћемо наставити у ширем кругу и помоћи све у оквиру наших могућности да се планирана адаптација реализује, побољшају услови рада, задрже љекари у Пљевљима, а све у корист наших грађана“, навео је др Вранеш.