НасловнаВијестиПРЕАРЕ ПРЕИМЕНОВАЛИ У ПРЕХАРЕ

ПРЕАРЕ ПРЕИМЕНОВАЛИ У ПРЕХАРЕ

Општинске службе гдје год могу слово „х“ ставе

ПРЕАРЕ ПРЕИМЕНОВАЛИ У ПРЕХАРЕ

Након што је пљеваљска локална управа финасирала постављање путоказа на  бројним сеоским путевима, село Преари су добили још једно име. Мјештани овог села су већ раније били поставили путоказ са натписом Преари, а општинске службе су поставиле нови путоказ са натписом Прехари. Занимљиво је да се два путоказа, са различитим именом села, налазе један до другог. Онај натпис који су поставили житељи села је ипак горњи, па би се могло тумачити да је он и битнији. Од мјештана смо дознали да их нико није питао какав ће натпис поставити а није им познато на основу којих података су  општинске службе измјениле натпис.

Све личи да се наставља пракса насилног убацивања слова Х. Такав случај је био прије десетак година када је на путоказу према селу Оревине додато слово Х. Тада су Оревине преко ноћи постале Хоревине.

Пројекат подржан од стране Министарства спољних послова Републике Србије – Управе за сарадњу с дијаспором и Србима у региону 

Prodaja kuće

ПРОДАЈЕ СЕ КУЋА НА БАКРЕЊАЧАМА

На продају кућа површине 144 м² стамбеног простора, са подрумом од 45 м², помоћним објектима и 10.000 м² (1 хектар) земљишта. ✅ Мирна локација – идеална за породични живот или одмор ✅ Уредни папири, власник 1/1 ✅ Помоћни објекти укључени у цијену 💰 Цијена: 90.000 € (по договору) 📍 Локација: Бакрењаче 📞 За више информација позвати на број: +382 68 843 648

Кућа на продају