Поводом измјештања далековода мјештани Ђурђевића Таре посјетили Кабинет предсједника
Мјештани пљеваљског села Ђурђевића Тара данас су били на пријему код предсједника општине поводом захтјева за измјештање висококиловотног далековода изнад Ђурђевића Таре, чија је траса планирана изнад њиховог села.
Како су истакли, проласком овог далековода јачине 400kw кроз село, био би потпуно онемогућен живот у Ђурђевића Тари која је званично најнасељеније сеоско подручје у пљеваљској општини. Елаборатом је утврђено да би биодиверзитет у пречнику 400м био угрожен и евентуалним проласком далековода потпуно онемогућен живот у овом подручју.
Навели су да је у Ђурђевића Тари тренутно настањено око 150 становника, 15 домаћинстава се активно бави пољопривредом и туризмом, а у току туристичке сезоне запослено је близу 100 радника. У селу се налази на десетине воћњака, десетине хектара најплоднијих ораница, многобројни туристички објекти, а на самој траси је и манастир Св. Архангела Михаила из 13. вијека. Проблем са трасом овог далековода није од јуче већ траје неколико година. Мјештани наводе да ово није једина спорна траса у изградњи далековода Пљевља-Тиват, већ да је било још нeколико спорних траса дуж територије, у сусједним општинама, али да су све позитвно ријешене осим ове у Ђурђевића Тари.
Као значајно, представници села напомињу да је техничко рјешење измјештање трасе далековаода могуће, а то је трасирање далековода који би заобилазио село.
Мјештани су изразили захтјев предсједнику општине да искористи своје ингеренције и интервенише код надлежних институција како би им помогао у рјешавању овог проблема.
Предсједник општине се сложио са наводима мјештана, истакао да је свјестан значаја села Ђурђевића Тара за општину Пљевља, пољопривредних, туристичких и свих других потенцијала као и да ово није само њихов лични проблем већ проблем и саме општине. На крају је обећао да ће искористити све законске могућности институције предсједника општине да би се овај проблем ријешио на обострану корист, и ЦЕДИС-а и грађана.